Na zdjęciu finaliści turnieju
Na zdjęciu finaliści turnieju

1000 Bil mistrzem sezonu 2022/2023

W niedzielę 6 sierpnia zakończyliśmy rozgrywki VII sezonu Rzeszowskiej Ligi Bilardowej.
Od godziny 14.00 w półfinałach rywalizowały cztery drużyny. W pierwszym zagrali faworyci do zdobycia tytułu Mistrzowskiego ekipa RL9, reprezentowana przez Sebastiana Krupę i Sławka Bratka, którzy podczas całego sezonu tylko raz poczuli gorycz porażki. Ich przeciwnikami była nieobliczalna ekipa 1000 bil w której składzie zagrali Szymon Sadlik i Marcin Tkaczyk. Z tego pojedynku do finału awansował Szymon z Marcinem wygrywając z wyżej notowaną ekipą 13-12.
W drugim półfinale swoje kije skrzyżowali Sadliczki i Naserufajku. Tomek i Mateusz, czyli tata z synem reprezentujący pierwszy team pokonali rywali 13-12, którzy wystąpili w składzie: Krystian Tanasiewicz, Paweł Pliś, Sebastian Zięba i Adam Wisz.
W wielkim finale spotkało się aż trzech zawodników drugoligowego Transcare: Mateusz i Tomek z ekipy Sadliczków oraz Szymon Sadlik z ekipy 1000 bil w której zagrał wraz z Marcinem Tkaczykiem. Faworytami byli Ci pierwsi, ponieważ rozgrywki zakończyli na drugim miejscu, natomiast Szymon z Marcinem na czwartym.
Finał zaczął się po myśli Sadliczków. W odmianę 9 bil, 14 letni Mateusz wygrał z Marcinem Tkaczykiem 6-3. Na stole centralnym Szymon w odmianę 8 bil wygrał z młodszym bratem 6-4.
O zwycięstwie decydował mecz deblowy w odmianę 9 bil w którym jedną partię przewagi posiadali wyżej sklasyfikowani. Po kilku minutach przewaga Sadliczków po meczach indywidualnych została zniwelowana i mecz zaczynał się jakby od nowa. Wydawać by się mogło, że trenujacy razem na co dzień Tomek i Mati poradzą sobie bez problemu z mniej doświadczonymi rywalami. Nic bardziej mylnego, wystarczyły trzy błędy starszego z teamu Sadliczków, aby rywale po bezbłędnej grze zakończyli mecz wynikiem 6-1 i mogli cieszyć się ze zdobycia Mistrzostwa Rzeszowskiej Ligi Bilardowej sezonu 2022/23!!!!
BRAWO MARCIN, BRAWO SZYMON, BRAWO 1000 BIL!!!!!👏👏👏
,,Ostatnio nie miałem za bardzo dużo czasu na trening i w przeciwieństwie do innych drużyn przyszedłem na dzisiejsze finały bez większych oczekiwań, co pozwoliło mi zagrać kolokwialnie mówiąc ,,bez spiny" - powiedział po finale zawodnik zwycięskiej drużyny Marcin Tkaczyk.
W meczu o III miejsce drużyna Naserufajku pokonała RL9.
Po wręczeniu pokaźnych pucharów i nagród pieniężnych rozegraliśmy dwa mini turnieje.
W pierwszym w odmianę 9 bil zwyciężył Jerzy Gonet pokonując w finale Tomasza Sadlika 3-2.
Gratulacje Jurek!!!👏
Drugi mini turniej tak zwanych ,,rzutów karnych" wygrał Krystian Tanasiewicz pokonując w finale sensacyjne dobrze prezentującego się 13 letniego Mateusza Subczaka.
Brawo ,,Tanas"!!!👏
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację, wspaniałą atmosferę i wiele wiele emocji jakie dostarczyliście podczas tego sezonu.
A już niebawem ruszą zapisy do kolejnej edycji Rzeszowskiej Ligi Bilardowej- kredujcie już kapki😀🎱💪, szczegóły wkrótce!!!

logo Trójkąt
Klub bilardowy Trójkąt
ul.Aleksandra Fredry 7A
35-005 Rzeszów
884 333 972
696 095 189
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 17:00 - 00:00
Wtorek 17:00 - 00:00
Środa 17:00 - 00:00
Czwartek 17:00 - 00:00
Piątek 17:00 - 01:00
Sobota 16:00 - 01:00
Niedziela 16:00 - 00:00

zamknięte

O nas

Wynajmujemy sale pod imprezy: integracyjne, urodzinowe, okolicznościowe. Zajmujemy się organizacją turniejów bilardowych, darta i piłkarzyków dla firm, studentów oraz wszystkich chętnych. Prowadzimy naukę gry w bilard.

maestro mastercard visa wifi