rezerwacje tel./sms    884 333 972

Regulamin VII edycji Trójkątowej Ligi Darta

Aneks do regulaminu VII edycji Rzeszowskiej Ligi Darta

1. Organizatorem VII edycji Rzeszowskiej Ligi Darta - odmiana SOFT, jest klub bilardowy Trójkąt, mieszczący się w Rzeszowie, ul. Fredry 7

2. Zapisy kończą się z dniem 31 października 2021 roku. Po tym terminie nastąpi podział na ligi.

2a. Do ligi mogą zapisać się wszyscy, którzy do dnia 31 października dokonają opłaty startowej w wysokości 100 PLN. (70 PLN wpisowe do Ligi+30 PLN -koszty imprezy integracyjnej na zakończenie sezonu)

2b. Nowi zawodnicy, którzy wcześniej nie brali udziału w Rzeszowskiej Lidze Darta swój udział rozpoczynają od najniższej ligi.

2c. Ekstraklasę zasili najlepsza 6 zawodników Ekstraklasy z ubiegłego sezonu + najlepszy zawodnik 1 ligi oraz zawodnik, który wygrał mecz barażowy o wejście do Ekstraklasy.

2d. W I lidze zagrają zawodnicy z miejsc 3-6 z ubiegłego sezonu 1 ligi. Najlepszy zawodnik II ligi, ostatni z Ekstraklasy, przegrany z meczu barażowego o wejście do Ekstraklasy i zwycięzca meczu barażowego o wejście do I ligi.

2e. W II Lidze zagrają zawodnicy z miejsc 3-8 ubiegłego sezonu II ligi. Ostatni zawodnik I Ligi, oraz przegrany z meczu barażowego o I Ligę.

2f. W razie zgłoszenia się do ligi więcej niż 24 a mniej niż 32 uczestników, ilość zawodników począwszy od II , potem I Ligi i później Ekstraklasy ulegnie powiększeniu.

2g. W przypadku zgłoszenia się do ligi mniej niż 24 uczestników, ilość zawodników w ligach może ulec zmniejszeniu.

2h.W przypadku kiedy liczba zgłoszonych uczestników będzie powyżej 31-stu, zostanie utworzona III liga.

2i. Jeżeli do rozgrywek Ekstraklasy nie zgłoszą się wszyscy zawodnicy opisani w pkt. 2c, wtedy pierwszeństwo udziału w Ekstraklasie przypada kolejno najwyżej sklasyfikowanemu zawodnikowi z I ligi z sezonu 2020.

2j. Jeżeli do rozgrywek I Ligi nie zgłoszą się wszyscy zawodnicy opisani w pkt. 2d, wtedy pierwszeństwo udziału w I lidze przypada kolejno najwyżej sklasyfikowanemu zawodnikowi z II ligi z sezonu 2020.

2k. Jeżeli do rozgrywek II ligi nie zgłoszą się wszyscy uczestnicy opisani w pkt. 2e, wtedy do niej zostaną dopisane osoby, które grały we wcześniejszych edycjach i zgłosiły ponownie swój udział, następnie wszyscy nowi uczestnicy Ligi.
Wyjątek stanowić będzie suma zgłoszonych uczestników wszystkich lig. W przypadku ilości zgłoszeń mniejszej od 21 osób, nastąpi reorganizacja ligi. II liga zostanie rozwiązana a zawodnicy w niej grający zasilą wolne miejsca w I Lidze. Jeżeli liczba zgłoszonych zawodników będzie wyższa niż 30- stu, wtedy wszyscy nowi zawodnicy zagrają turniej barażowy. Najlepsi zasilą II ligę, pozostali zagrają w III lidze.

 

3. Formuła rozgrywek:
Rozgrywki odbywać się będą na zjazdach wyznaczonych dla Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi(ewentualnie III ligi)

3a. Termin zjazdu będzie podany do publicznej wiadomości na stronie klubu www.bilard-rzeszow.pl, na czacie ligowym, lub w wiadomości prywatnej.

3b. W przypadku gdy zawodnik nie może pojawić się na zjeździe, zobowiązany jest poinformować o tym pozostałych graczy danego zjazdu, lub organizatora(nie poinformowanie uczestników zjazdu lub organizatora, skutkuje walkowerem 0:4. Trzy walkowery eliminują zawodnika z ligi.)

3c. Zawodnik, który będzie nieobecny na zjeździe, zobowiązany jest do rozegrania zaległych meczów :
-Na najbliższym zjeździe.(za wyjątkiem ostatnich zjazdów sezonu)
-Umawiając się indywidualnie z pozostałymi zawodnikami do momentu rozegrania następnego zjazdu.

3d. Obowiązek umawiania się na rozegranie zaległych meczów ligowych spoczywa na osobie nieobecnej na zjeździe.(nie rozegranie meczów skutkuje walkowerem)

3e. Ostateczny termin rozgrywania meczów :
- pierwszej rundy - 31 marzec 2022
- runda rewanżowej - 30 września 2022

3f. Po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem i osobami pomagającymi prowadzenie ligi jest możliwość rozgrywania meczów awansem.

 

4. Przebieg rozgrywek

4a. Do dyspozycji ligowców są dwie maszyny i na obu powinny być rozgrywane mecze (maszyna na dany mecz zostanie wylosowana)

4b. Gramy do 4 wygranych legów (BEST OF7) zaczynając grą CRICKIET pozostałe legi to 501 DO.
-Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 2 punkty, za przegraną 1 pkt, walkower 0 pkt.

4c. Gramy dwie rundy (pierwsza i rewanżowa) systemem każdy z każdym w poszczególnych ligach.

4d. Po rozegraniu rundy zasadniczej, następuje runda play-off oraz baraże.

4e. W Ekstraklasie dwóch pierwszych zawodników awansuje do półfinałów, zawodnicy z miejsc 3-6 zagrają w ćwierćfinałach o awans do półfinałów. Zawodnik z miejsca 8 spada do I ligi, a z 7 gra baraż o utrzymanie w Ekstraklasie z 2 zawodnikiem I Ligi.

4f. Przegrani z meczów ćwierćfinałowych zagrają o piąte miejsce, które daje utrzymanie w Ekstraklasie.
Zawodnik z miejsca 6 zagra w barażu z zawodnikiem z miejsca 3 pierwszej ligi o awans lub pozostanie.

4g. W I lidze zawodnik z 1 miejsca awansuje bezpośrednio do Ekstraklasy. Z drugiego miejsca zagra baraż o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej z zawodnikiem, który ukończył rozgrywki na 7 miejscu w Ekstraklasie. Do rozgrywek play-off zakwalifikują się zawodnicy z miejsc 3-6. Zwycięzca tych rozgrywek zagra w barażu o wejście do Ekstraklasy z 6 zawodnikiem tej ligi.

4h.Przegrani z meczów ćwierćfinałowych zagrają o piąte miejsce, które daje utrzymanie w I Lidze.
Zawodnik z miejsca 6 zagra w meczu barażowym o spadek lub utrzymanie z zawodnikiem który w II Lidze zajmie 3 miejsce.

4i. W II lidze zawodnik z 1 miejsca awansuje bezpośrednio do I ligi. Z drugiego miejsca zagra baraż o awans do zaplecza Ekstraklasy z zawodnikiem, który ukończył rozgrywki na 7 miejscu w I lidze. Do rozgrywek play-off zakwalifikują się zawodnicy z miejsc 3-6. Zwycięzca tych rozgrywek zagra w barażu o wejście do I ligi z 6 zawodnikiem tej ligi. ( w przypadku powstania III ligi zasady play-off i baraży będą obowiązywać jak w pkt 4g, 4h)

4j. W rozgrywkach play-off mecze rozrywane będą do dwóch zwycięstw, każdy mecz do 4 wygranych legów. Zaczyna zawodnik wyżej sklasyfikowany po rundach zasadniczych.

4k. Runda play-off przewidziana dla ośmiu zawodników. W przypadku większej lub mniejszej ilości zawodników przebieg rundy play-off zostanie zmieniony według potrzeb.

 

5. Po zakończeniu ligi zostanie rozegrany turniej MASTERS (impreza integracyjna) dla wszystkich uczestników ligi.

6. Każdy uczestnik ligi zobowiązany jest do rywalizacji fair play, a za niesportowe zachowanie organizator ma prawo wykluczyć zawodnika z rozgrywek ligowych.

7. Tarcze na których będą rozgrywane mecze, będą nabijane przez organizatora

8. Nagrody:

Ekstraklasa

I miejsce 30% z puli wpisowego + puchar
II miejsce 20% z puli wpisowego + puchar
III miejsce 10% z puli wpisowego + puchar

I liga

I miejsce 15% z puli wpisowego + puchar
II miejsce 10 % z puli wpisowego + puchar
III miejsce 5% z puli wpisowego + puchar

II liga

I miejsce - puchar+nagroda rzeczowa
II miejsce - puchar+drobny upominek
III miejsce - puchar+drobny upominek

Ewentualnie- III liga
I- statuetka+ nagroda rzeczowa
II- statuetka
III- statuetka

MASTERS
Turniej finałowy

NAGRODY:
I miejsce 40 % z puli wpisowego+ puchar+ nagrody rzeczowe
II miejsce 20 % z puli wpisowego+ puchar+nagrody rzeczowe
III miejsce 10 % z puli wpisowego+ puchar+ nagrody rzeczowe
IV miejsce- nagrody rzeczowe

*Wpisowe do turnieju finałowego wynosi 20PLN

9. Dane osobowe.
Zawodnik, który zgłasza chęć uczestnictwa w lidze, jednoznacznie zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych(RODO), przez klub Bilardowy Trójkąt mieszczący się w Rzeszowie, ul. Fredry 7

O innych sprawach nieujętych w regulaminie decyduje organizator ligi. Szczegółowe informacje na temat ligi można uzyskać u organizatora pod nr tel. 696095189

Klub bilardowy Trójkąt
Prawdopodobnie najlepszy klub bilardowy w Rzeszowie!!!